Home / Liga prvaka / Györi apsolutni vladar ženskog rukometa

Györi apsolutni vladar ženskog rukometa

Rukometašice Györi (Đera) stigle su do svoje pete a treće uzastopne šampionske titule u okviru EHF rukometne Lige prvaka, nakon što su jučer u finalnom susretu u Budimpešti, bile bolje od Rostov-Dona, rezultatom 24:25.

Iako je ruski prvak na svojoj klupi imao bivšeg stratega Györi-a, Ambrosha Martina, španski strategy ipak nije uspio pronaći rješenje za mađarskog giganta.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol, a sve do pred sami kraj prvog dijela rukometašice Rostova imale su rezultatsku prednost. Od 24. minute pa do kraja prvog dijela mađarske rukometašice preuzimaju inicijativu i serijom 0:4, odlaze na plus četiri. Na pauzu se odlazi kod rezultata 11:15.

Rukometašice Györi-a i u nastavku su uspjele održavati prednost ali u posljednjih nekoliko minuta ekipa Rostova dolazi na samo minus jedan gol zaostatka.

Samo 37 sekundi prije kraja Amorim dobija crveni karton (treće isključenje), a Abbingh ne iskorištava posljednji napad i šansu za poravnanje.

Konačan rezultat glasio je 24:25.

U sastavu Rostova najefikasnija je bila Abbingh sa sedam postignutih pogodaka dok su po pet dodale Makeeva i Managarova.

Na drugoj strani Györi su do pobjede predvodile Amorim sa sedam i Görbicz sa šest postignutih pogodaka.