Home / Liga prvaka / Furiozno drugo poluvrijeme za novu pobjedu Vardara u Ligi prvaka

Furiozno drugo poluvrijeme za novu pobjedu Vardara u Ligi prvaka

Rukometaši Vardara večeras su u dvorani Jane Sandanski odigrali svoj prvi domaći susret u ovogodišnjem izdanju rukometne Lige prvaka. Nakon pobjede nad Montpellierom u prvom kolu, večeras su na megnad aktuelnom prvaku starog kontintenta istrčali rukometaši Porta.

Boljom igrom u drugom poluvremenu, rukometaši Vardara stigli su do svoje druge pobjede u ovom elitnom rukometnom takmičenju.

Mnogo problema, pogotovo u prvom dijelu imali su večeras rukometaši Vardara. Več na početku prvog dijela gosti su imali rezultatsku prednost od tri gola. Sredinom prvog poluvremena golom Kristopansa, Vardar dolazi do poravnanja rezultata, a potom i do preokreta.

Nije prošlo dugo, a gosti ponovo uzvračaju udarac. U 25. minuti gosti iz Portugala odlaze na plus četiri, kod rezultata 10:14. Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli sačuvati prednost, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 14:16.

Treba napomenuti da Vardar u prvom dijelu nije imao ni adekvatnu podršku na poziciji golmana, obzirom da je golmanski dvojac uspio odbraniti samo tri šuta.

U nastavku Arturs Kugis na golu Vardara uspio je zaustaviti nekoliko ključnih šuteva, što je bio veliki vjetar u leđa domaćem sastavu. Sjajnom serijom 13:4, na startu drugog dijela rukometaši Vardara dolaze na plus sedam golova prednosti. U 50. minuti gosti smanjuju na samo minus tri, no Vardar nije posustao te je do kraja uspio sačuvati prednost za konačnih 32:27.

U domaćem sastavu najefikasniji bili su Kristopans sa sedam te Shishkarev i Dibirov sa po pet postignutih pogodaka. Kugis je uspio odbraniti jedanaest šuteva, od čega deset u drugom dijelu.

Na drugoj strani Branquinho bio je najefikasniji sa šest postignutih pogodaka, dok je Martins Soares dodao četiri.

EHF pomjerio Final Four Lige prvaka za decembar

Evropska rukometna federacija (EHF) ponovo je pomjerila završni turnir EHF rukometne Lige prvaka za decembar …