Home / Liga prvaka / Flensburgu nova pobjeda u Ligi prvaka, pao i Elverum

Flensburgu nova pobjeda u Ligi prvaka, pao i Elverum

Rukometaši Flensburga nakon prošlosedmičnog poraza od Vardara u Skoplju, večeras su na domaćem terenu savladali ekipu Elveruma u okviru petog kola EHF rukometne Lige prvaka. Domaćini su slavili rezultatom 37:35 (18:14).

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao domaćim rukometašima, koji su konstantno bili u rezultatskoj prednosti. Nakon 1:1, u drugoj minuti susreta, domaća ekipa u 13. minuti dolazi na plus šest pogodaka prednosti, kod rezultata 10:4. Do kraja prvog dijela Flensburg je uspio sačuvati prednost a na pauzu se odlazi kod rezultata 18:14.

Početkom drugogo poluvremena gostujući rukometaši dolaze na samo gol zaostatka i to u 34. minuti kada je siguran bio Fingren. Rezultat je tada glasio 19:18. Ipak domaćini ne posustavu i već u 37. minuti dolaze na plus četiri 23:19.

Do kraja susreta nije dolazilo do značajnijih promjena rezultata, te su domaćini slavili novu, četvrtu pobjedu sa konačnih 37:35.

Johannessen Sogard vodio je ekipu Flensburga do nove pobjede sa osam postignutih pogodaka. Magnus Rod dodao je sedam, Franz Semper šest dok su Joendal i Gottfridsson postigli po pet. Naš Benjamin Burić upisao je četiri uspješne intervencije.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Solstad sa sedam postignutih pogodaka.

Veličanstvena pobjeda Barcelone na gostovanju u Kielu

Finale prija finala, reći će mnogi ljubitelji rukometa, odigrano je večeras u Kielu, u okviru …