Home / Liga prvaka / Flensburg u nekoliko minuta sa plus osam na plus dva

Flensburg u nekoliko minuta sa plus osam na plus dva

Rukometaši Flensburga savladali su ekipu Meshkova u okviru osmine finala rukometne Lige prvaka na gostovanju u Bjelorusiji, rezultatom 28:30 (14:14).

Od samog početka susreta gledali smo dosta uravnoteženu borbu. Igralo se gol za gol, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu, pa tako se i na pauzu otišlo kod neriješenog rezultat 14:14.

U nastavku dosta bolja igra gostuji koji su od 36. minute zaigrali dosta bolje. Prednost je konstantno rasla a u 52. minuti Zachariassen je pogodio za plus osam Flensburga kod rezultata

Ipak domaćini se ne predaju i u osam preostalih minuta postižu sedam pogodaka, a gosti niti jedan, za konačnih 28:30.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Djordjic Petar sa šest i Kulak Artsiom sa pet postignutih pogodaka.

Kod gostiju Lauge Schmidt sa osam pogodaka prvo je ime susreta.