Home / Ger&Den 2019 / Egipćani bolji od Tunisa

Egipćani bolji od Tunisa

Reprizu finala Afričkog prvenstva odigrali su danas u okviru posljednjeg kola drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva selekcije Egipta i Tunisa. Slavili su Egipćani rezultatom 30:23.

Tunis je bolje otvorio susret. Veći dio prvog dijela imali su rezultatsku prednost, da bi nakon poravnanja 8:8, Egipćani u potpunosti preuzeli rezultatsku inicijativu. Do kraja prvog dijela Egipat odlazi na plus pet golova prednosti. Rezultat nakon prvih trideset minuta glasio je 10:15.

U nastavku igre Egipćani su nastavili sa dobrom igrom. Prednost je na početku drugog dijela varirala, a Tunižani u jednom trenutku uspjevaju da se približe na samo minus dva. Ipak Egipat u završetak ušao dosta odgovornije tako da su do kraja susreta uspjeli otići na plus sedam pogodaka prednosti.

Konačan rezultat glasio je 23:30.

Standardno dobri u sastavu Tunisa bili su Boughanmi sa šest i Sanai sa pet postignutih pogodaka. Egipat su do pobjede vodili Omar sa sedam i El-Ahmar sa šest postignutih pogodaka.

Karabatić sa zvukom sirene za bronzu Francuske

Selekcija Francuske osvajač je bronzane medalje na ovogodišnjem Svjetskom rukometnom prvenstvu, nakon što su u …