Home / Euro 2020 / Danci izvukli remi, šansa za drugi krug još postoji

Danci izvukli remi, šansa za drugi krug još postoji

Nakon poraza od selekcije Islanda, večeras su rukometaši Danske uspjeli da izvuku remi protiv reprezentacije Mađaraske, koji ih ostavlja u igri za plasman u drugi krug Evropskog rukometnog prvenstva.

Mađarska reprezentacija večeras je bila dosta bolji protivnik i prava je šteta što nisu uspjeli sačuvati maksimalni broj bodova.

Od samog početka susreta, Mađari su bili u prednosti, koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus četiri gola razlike. Do poluvremena, Danska uspjeva smanjiti na minus dva, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 11:13.

Mađari nastavljaju u dobrom ritmu i u nastavku susreta, sve do pred sami kraj kada aktuelni prvaci svijeta, serijom od 3:1, dolaze do remija. Susret je okončan rezultatatom 24:24.

Ukoliko žele prolazak dalje, Danci će morati savladati selekciju Rusije u posljednjem susretu grupne faze.

U sastavu Danske najefikasniji su bili Bramming sa šest i Mikkel Hansen sa tri postignuta pogotka. Na drugoj strani istakli su se Zsolt Balogh sa sedam i Zoltan Szita sa pet postignutih pogodaka.