Home / Ger&Den 2019 / Danci demolirali Čile
Denmark's Mikkel Hansen rises up to try to score past Argentina's Sebastian Simonet, left, and Argentina's Federico Fernandez, right, during the men's preliminary handball match between Denmark and Argentina at the 2016 Summer Olympics in Rio de Janeiro, Brazil, Sunday, Aug. 7, 2016. (AP Photo/Ben Curtis)

Danci demolirali Čile

Drugi domaćin ovogodišnjeg Svjetskog rukometnog prvenstva, selekcija Danske, u drugom susretu dana, slavila je ubjedljivu pobjedu protiv reprezentacije Čilea, rezultatom 16:39.

Fantastični Danci večeras su u Herningu u potpunosti razbili igru Čileanske reprezentacije. Samo četiri pogotka u golu Landina za prvih trideset minuta susreta a već nakon prvog dijela znao se pobjednik u večerašnjem susretu. Na pauzu se otišlo kod rezultata 4:22.

Domaća ekipa dominirala je i u nastavku susreta, a Hansen i Mortensen nisu imali milosti.

Sa po sedam postignutih pogodaka pomenuti dvojac vodio je Dansku reprezentaciju u ovoj visokoj pobjedi na startu Svjetskog rukometnog prvenstva.

Uz Hansena i Mortensena, po četiri pogotka dodali su Lauge i Svan. Kod Čilea najbolji strijelac u večerašnjem susretu bio je Salinas sa četiri postignuta pogotka.