Home / Evropa / Borac m:tel silan u Litvaniji: +13 protiv Šviese

Borac m:tel silan u Litvaniji: +13 protiv Šviese

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su večeras u Vilniusu, glavnom gradu Litvanije, ubjedljiv trijumf nad Šviesom, 29:16, u osmini finala Challenge Cupa i na taj način napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih timova u ovom, trećem po snazi, evropskom klupskom takmičenju.

Početak susreta prošao je u ispitivanju snaga, tehničkim greškama i dobrim odbranama golmana sa obje strane. Prvi gol na susretu postigao je Ugianskis tek u sedmom minutu, kojim domaći rukometaši dolaze do prvog i, kako se na kraju ispostavilo, jedinog vođstva, 1:0.

U naredna dva minuta izabranici Mirka Mikića, golovima Srđana Savića i Gorana Daničića preokrenuli su rezultat i poveli 3:1. Čvrstom igrom u odbrani i fenomenalnim odbranama Bojana Ljubišića, Banjalučani su lako održavali prednost, koja je u 18. minutu iznosila tri razlike, 7:4. Pogotkom Bojana Rađenovića, rukometaši Borca m:tel u 21. minutu dolaze prvi put do pet golova prednosti, 9:4. Tada trener domaćih traži minut odmora, ali ni to nije pomoglo Litvancima da nađu rješenje za odličnu odbranu “crveno-plavih”. Do kraja prvog poluvremena, igrači Šviese uspjeli su, ipak, da smanje zaostatak na minus četiri, 12:8.

U nastavak susreta bolje su ušli domaći rukometaši, koji u 38. minutu, prvenstveno greškama Banjalučana u napadu, prilaze na dva gola zaostatka, 14:12. Tajm-autom reaguje Mirko Mikić, nakon kojeg Srđan Savić pogađa za 15:12. U 42. minutu u listu strijelaca upisao se i Bojan Ljubišić, koji je iskoristio izlazak golmana Šviese, i ponovo odveo Borac m:tel na ugodnih četiri gola razlike, 16:12. Nastavili su “crveno-plavi” da dominiraju i 15-ak minuta prije kraja susreta odlaze na tada rekordnih plus šest (18:12).

U narednim minutama potpuno je razbijen otpor Šviese. U 53. minutu, golom Srđana Mijatovića, “crveno-plavi” prvi put imaju dvocifrenu prednost, 23:13. Do kraja meča najtrofejniji rukometni klub BiH dodatno je uvećao prednost i, praktično, ovjerio plasman u četvrtfinale Challenge Cupa.