Home / Liga prvaka / Benjamin Burić i Flensburg izborili nastup među osam najboljih ekipa u Ligi prvaka

Nakon neugodnog poraza na teškom gostovanju u Magdeburgu u okviru njemačke Bundeslige, rukometaši Flensburga popravili su gorak utisak pobjedom na Meshkovom iz Bresta, čime su potvrdili plasman u četvrtfinale rukometne Lige prvaka.

Nakon pobjede od dva gola razlike u prvom susretu, sinoć su rukometaši Flensburga savladali ekipu Meshkova sa ubjedljivih 30:20.

Domaći rukometaši sinoć su bili dosta kvalitetnija momčad, rezultatski su susret kontrolisali od samog početka, a niti u jednom trenutku prednost domaćeg tima nije dolazila u pitanje.

Do kraja prvog dijela rukometaši Flensburga uspjeli su otići na solidnih plus sedam. Na pauzu se odlazi kod rezultata 14:8.

I u nastavku, domaća ekipa bila je dosta kvalitetnija momčad. Prednost je rasla iz minuta u minut, za konačnih na kraju plus deset, kod rezultata 30:20.

Flensburg su do pobjede vodili Wanne sa sedam, te Glandorf i Lauge Schmidt sa po pet postignutih pogodaka. Naš Benjamin Burić dominirao je sa sedamnaest odbrana.

U redovima Meshkova Đukić sa šest pogodaka bio je najefikasniji, tri manje dodao je Kulak.