Home / BiH Rukomet / Ostala takmičenja / Alić predvodio Krivaju do nove pobjede

Alić predvodio Krivaju do nove pobjede

Rukometaši Krivaje nakon što su protekle sedmice imali malu pauzu, kao slobodna ekipa u okviru 4. kola Prve lige FBiH, večeras su u Gradskoj sportskoj dvorani u Zavidovićima savladali ekipu ORK Rudar, rezultatom 41:18.

Utakmica je odigrana u okviru petog kola Prve lige FBiH grupa Sjever, a Krivaju je do nove uvjerljive pobjede predvodio Amir Alić sa 9 postignutih pogodaka.

Apsolutna dominacija domaće ekipe koja je u prvom dijelu postigla nevjerovatna 23 pogodka, a primila samo 7.

Početak susreta protekao je u blagom grču. Prvih pet minuta rezultat je glasio 1:1, a domaći rukometaši iako kvalitetnom igrom u odbrani nisu imali sreće u napadu. Međutim od pete minute susreta na terenu je postojala praktično samo jedna ekipa. Nevjerovatnom serijom od 22:6, domaća ekipa riješila je susret već nakon prvog dijela. Rezultat nakon prvog dijela glasio 23:7.

U nastavku igre trener domaće ekipe Damir Memić šansu je dao svim pojedincima, međutim i drugom dijelu ekipa Krivaje imala je dominantan pristup. Najveću prednost domaći rukometaši imali su u 46. minuti susret kod rezultata 34:13. Susret je okončan rezultatom 41:18.

Krivaju je do nove pobjede predvodio Amir Alić sa 9 postignutih pogodaka dok je Ferid Avdić dodao 6. Po 5 pogodaka postigli su Faljić Adin i Klis Edin.

Kod gostiju najefikasniji je bio Pozderović Kemal sa 5 postignutih pogodaka.

U narednom kolu Krivaja gostuje u Žepču kod istoimene ekipe.